marketing w wyszukiwarkach | Search Engine Marketing (SEM)

SEM, Search Engine Marketing - Merketing w wyszukiwarkach
Często zadawane jest pytanie: "Dlaczego inne strony są wyżej w rankingu wyszukiwarek od mojej?".
Odpowiedzią na to pytanie są skuteczne kampanie SEM (od ang. Search Engine Marketing) czyli Marketing w Wyszukiwarkach. Cel jaki ma zostać osiągnięty dzięki usługom SEM, to przede wszystkim zwiększenie ilości unikalnych odwiedzających na Państwa stronie internetowej a co za tym idzie zwiększenie świadomości marki wśród społeczeństwa, wzrost sprzedaży.

Usługi na jakie mogą Państwo liczyć w ramach grupy SEM, to:

Linki Sponsorowane (kampanie Google AdWords)

Google AdWords, to program reklamowy Google (najczęściej używanej wyszukiwarki w polskim Internecie). W programie AdWords można stworzyć skuteczne kampanie tzw. linków sponsorowanych, a następnie wyświetlać je wówczas, gdy szukający wpiszą w wyszukiwarce określone frazy (związane z działalnością, produktami czy usługami państwa firmy).

Rozliczanie kampanii Google Adwards następuje w systemie CPC (z ang. Cost Per Click), czyli koszt za kliknięcie. Oznacza to, że uszczuplenie Państwa budżetu reklamowego następuje tylko i wyłącznie po kliknięciu w reklamę - efekt: przeniesienie Internauty na Państwa stronę www. Nie płacicie za wyświetlenia.

Reklama z Google AdWords umożliwia Państwu kierowanie reklam tylko do osób, które szukają Państwa produktów lub usług. Reklama nie wyświetlania się tym użytkownikom, którzy prawdopodobnie nie kupią Państwa produktu lub nie zamówią usług i na koniec uzyskanie maksymalnego zwrotu z inwestycji w Państwa reklamę (wskaźnik ROI z ang. Return On Investment - zwrot z inwestycji).

SEM, Search Engine Marketing - Merketing w wyszukiwarkachKampanie linków sponsorowanych prowadzone są przez doświadczonego specjalistę, który zdając egzaminy Google potwierdził swą wiedzę wymaganą do prawidłowego prowadzenia kampanii w Internecie.

Pozycjonowanie (zwiększenie wartości serwisu)

Pozycjonowanie stron (z ang. Search Engine Optimization - SEO) - są to zabiegi zmierzające do wypromowania serwisu internetowego, sklepu lub nawet prostej strony internetowej na jak najwyższe pozycje w wynikach organicznych (czyli naturalnych wynikach wyszukiwania) wyszukiwarek internetowych dla wybranych, konkretnych fraz kluczowych.

Dzięki usłudze pozycjonowania, Państwa serwis internetowy będzie bardziej widoczny dla szukających w wyszukiwarkach (a w szczególności google jako wiodącej wyszukiwarce w Polsce i na świecie).

Po co mi pozycjonowanie?... Temat choć trudny, to odpowiedź jak zwykle prosta. Bez usług typu SEO (pozycjonowanie) lub kampanii Google AdWords Państwa serwis internetowy nie zostanie znaleziony przez internautów.
Rzadkością jest przeglądanie setek bądź tysięcy wyników, jeżeli użytkownicy Internetu znajdują szukane frazy na kilku stronach z wynikami (czyli 10-100 wyników organicznych w wyszukiwarce).

nasze usługi…

Zapoznaj się z usługami, w ramach których wspieramy działania biznesowe naszych Klientów:

Serwisy i strony internetowe e-commerce, sklepy i hurtownie internetowe Prezentacje multimedialne Wizerunek Firmy Księga Znaku DTP Fotografia SEM Aplikacje
Start ¦ O nas ¦ Aktualności ¦ Usługi ¦ Portfolio ¦ Kontakt

krople aidia multimedia © 2018 aidia multimedia,
Tel.: +48 54 412 68 00 | e-mail: info@aidiam.com

aidia multimedia